Stomatolog Murowana Goślina

Stomatolog Murowana Goślina

Altom Clinic – TWÓJ STOMATOLOG

Periodontologia

Ten dział stomatologii zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób dziąseł i pozostałych tkanek otaczających zęby czyli przyzębia. Zdrowe dziąsła i błony śluzowe to podstawa zdrowego uśmiechu. Lekarz periodontolog kompleksowo bada ogólny stan zdrowia jamy ustnej, błony śluzowej i tkanki przyzębia.

W jakich dolegliwościach pomoże lekarz periodontolog w Murowana Goślina?

  • Odsłonięte szyjki zębowe.
  • Nadwrażliwość zębów.
  • Suchość w jamie ustnej lub nieprzyjemny zapach z ust.

Jeśli dokucza Ci którykolwiek z powyższych problemów – zgłoś się na konsultację do periodontologa w Murowana Goślina. Tego typu dolegliwości mogą być oznaką choroby przyzębia.

Zdjęcia  RTG  pantomograficzne

Wykonywanie tego rodzaju zdjęcia należny do naszych podstawowych badań diagnostycznych.Każdy Pacjent z Murowana Goślina który zgłasza się do nas na leczenie ma wykonywane badanie wewnątrzustne, którego dopełnieniem jest RTG pantomograficzne.

Zdjęcie RTG cefalometryczne

Ten rodzaj zdjęcia wykonuje się u Pacjentów  rozpoczynających przygodę z ortodoncja. To pierwsze badanie Pacjentów z Murowana Goślina, którzy będą poddawani badaniu ortodontucznemu. Jest to RTG czaszki w pozycji bocznej. Na podstawie takiego badania ortodonta dokonuje niezbędnych pomiarów, które pozwalają na zaplanowanie leczenia ortodontycznego oraz monitorowanie postępów leczenia.

Endodoncja – leczenie kanałowe w Murowana Goślina

Stomatolog endodonta usuwa martwą bądź zainfekowaną miazgę z komory i kanałów zębowych, poszerza i odkaża kanały, a następnie szczelnie wypełnia je specjalnym materiałem, zwykle gutaperką.

Leczenie kanałowe najczęściej prowadzone jest w znieczuleniu miejscowym, przy wykorzystaniu mikroskopu endodontycznego. Przed leczeniem oraz po jego zakończeniu konieczna jest diagnostyka radiologiczna – w tym celu wykonujemy rtg punktowe lub tomografię stomatologiczną.

Stomatologia zachowawcza

Metamorfoza uśmiechu – bonding, licówki

Celem stomatologii estetycznej jest poprawa estetyki lub metamorfoza całego uśmiechu łącznie z osiągnięciem zdrowia jamy ustnej. W stomatologii estetycznej bardzo często wykorzystane są licówki i korony porcelanowe, bonding, technika „flow injection” czy nakłady porcelanowe.

Co to jest bonding?

Jest to metoda zmiany kształtu, koloru zębów przez przykrycie ich powierzchni materiałem kompozytowym.

Higienizacja Murowana Goślina

Dla zdrowia jamy ustnej bardzo ważne jest regularne oczyszczanie zębów z kamienia oraz osadów nazębnych. W AltomClinic przeprowadzamy oczyszczanie skalerem ultradźwiękowym oraz piaskarką Air-Flow Prophylaxis Master. Przy każdym zabiegu higienizacyjnym wykwalifikowany personel udziela porad w zakresie produktów do higieny jamy ustnej.

Wybielanie zębów

Metoda wybielania Blanc One Click w Murowana Goślina wykonywana jest w naszym gabinecie stomatologicznym przy użyciu preparatu do szybkiego wybielania. Metoda ta dedykowana jest dla osób, które chcą szybko i bezboleśnie uzyskać biały uśmiech. Zabieg ten trwa około 10 min i wykonuje się go po higienizacji stomatologicznej.

Zapraszamy pacjentów z Miasta i Gminy Murowana Goślina Murowana Goślina.

nowoczesna stomatologia

Tworzymy zespół wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

stałych klientów od 3 lat
pacjentów przyjętych tygodniowo
satysfakcji naszych pacjentów
zaangażowania