Chirurgia stomatologiczna Poznań

TWÓJ STOMATOLOG

Altom Clinic

Chirurgia stomatologiczna

Stomatologia składa się z wielu działów. Jednym z nich jest chirurgia stomatologiczna zajmująca się zabiegami operacyjnymi między innymi usunięciem zębów, w tym zatrzymanych ósemek. Jednak chirurgia stomatologiczna to również zabiegi resekcji wierzchołka korzeni zęba, nacięcie ropnia w przypadku ostrego stanu zapalnego, a także obszerny dział implantologii, który umożliwia uzupełnienie brakującychzębów. Przeprowadzamy również zabiegi podcięcia wędzidełka, a jeśli na błonie śluzowej pojawi się zmiana rozrostowa, zostaje ona wycięta lub pobrany wycinek i skierowany jest do badania histopatologicznego.

Ekstrakcję zębów, usuwanie ósemek

Ósemki to ostatnie zęby trzonowe, które nazywane są zębami mądrości i wyrzynają się najczęściej koło 18 roku życia. Często są przyczyną stłoczenia zębów lub brakuje na nie miejsca w jamie ustnej, co powoduje ból i stany zapalne. W takim momencie konieczne jest ich usunięcie. Jest to zabieg rutynowy, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym po wykonaniu zdjęcia pantomograficznego, bądź tomografii komputerowej.

Plastyka wędzidełka językowego i wędzidełka wargi górnej

Wędzidełko językowe to elastyczny fałd błony śluzowej, który łączy w linii środkowej dolną powierzchnię języka z dnem jamy ustnej. Umożliwia swobodne dotarcie języka w każde miejsce w jamie ustnej i wymawianie głosek. Wędzidełko może być za krótkie lub mogło dojść do jego zrostu z jamą ustną. Natomiast wędzidełko wargi górnej może znajdować się w nieodpowiednim miejscu powodując diastemę czyli szparę miedzy górnymi jedynkami. W takich sytuacjach zaleca się przeprowadzenie zabiegu chirurgicznej plastyki lub podcięcia wędzidełka wargi górnej lub języka.

Resekcja wierzchołka korzenia

Ten rodzaj zabiegu jest często zabiegiem jest to zabieg często „ ostatniej szansy” jeśli leczenie kanałowe nie powiodło się i nie ma możliwości jego poprawy, a ząb jest przyczyną stanu zapalnego. Polega on na odcięciu wierzchołka korzenia i wstecznego wypełnienia kanału. Zabieg jest bardzo precyzyjny i przeprowadzany jest przy użyciu mikroskopu zabiegowego. Dzięki resekcji wierzchołka korzenia jesteśmy wstanie zachować zęby, które zwykle zostałby zakwalifikowane do usunięcia.

nowoczesna stomatologia

Tworzymy zespół wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

stałych klientów od 3 lat
pacjentów przyjętych tygodniowo
satysfakcji naszych pacjentów
zaangażowania