Stomatologia estetyczna

TWÓJ STOMATOLOG

Altom Clinic

Celem stomatologii estetycznej jest poprawa estetyki lub metamorfoza całego uśmiechu łącznie z osiągnięciem zdrowia jamy ustnej. W stomatologii estetycznej bardzo często wykorzystane są licówki i korony porcelanowe, bonding, technika „flow injection” czy nakłady porcelanowe.

Co to są licówki porcelanowe?

Licówki to cienkie „płytki” wykonane najczęściej z porcelany, które cementowane są na stałe na powierzchni wargowej zębów. Dzięki licówkom możemy osiągnąć efekt pięknego harmonijnego i białego uśmiechu. Co ważne odbudowa taka jest minimalnie inwazyjna dla zębów, trwała w kształcie i kolorze.

Co to jest bonding?

Jest to metoda zmiany kształtu, koloru zębów przez przykrycie ich powierzchni materiałem kompozytowym. Zaletą tej techniki jest jej mała inwazyjność, jednak materiał kompozytowy jest mniej wytrzymały w stosunku do porcelany i może wymagać wcześniejszej wymiany lub korekty.

Czym jest nakład?

Jest to odbudowa zęba bocznego, która przygotowywana jest w laboratorium protetycznym. Może być wykonana z porcelany lub kompozytu. Odbudowa taka jest bardzo precyzyjna, estetyczna, wykonana idealnie zgodnie ze zgryzem pacjenta. Jest też bardziej trwała jak klasyczne wypełnienie wykonywane bezpośrednio w jamie ustnej pacjenta.

Czym jest „flow injection”?

Flow injection natomiast polega na wstrzyknięciu płynnego kompozytu w matrycę i umieszczeniu go dokładnie tam, gdzie jest potrzebny. Matryca przygotowywana jest na podstawie zaprojektowanego komputerowo nowego uśmiechu. Jest to zabieg bezpieczny i całkowicie odwracalny. Szczególnie polecany dla zębów wymagających zmiany kształtu, a tylko w nieznacznym stopniu koloru.

nowoczesna stomatologia

Tworzymy zespół wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

stałych klientów od 3 lat
pacjentów przyjętych tygodniowo
satysfakcji naszych pacjentów
zaangażowania