Implantologia i protetyka Poznań

TWÓJ STOMATOLOG

Altom Clinic

Implantologia stomatologiczna

Implantologia jest dziedziną w stomatologii opierającą się na uzupełnianiu utraconych zębów poprzez wykonywanie implantów zębowych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie protetyczne, przy utracie zębów i cechuje się dużą wytrzymałością.

Leczenie protetyczne umożliwia uzupełnienie braków zębowy oraz odbudowę zębów znacznie zniszczonych. Stomatologia korzysta w tej dziedzinie z najnowszych osiągnięć w zakresie stomatologii cyfrowej oraz ceramiki dentystycznej. Leczenie protetyczne podnosi jakość życia w zakresie funkcji, estetyki oraz dobrego samopoczucia Pacjenta.

Czym są protezy zębów?

  • Protezy zębowe zastępują brakujące zęby pacjenta. Mogą być wyjmowane i ponownie umieszczane w jamie ustnej. Protezy mogą poprawić zdrowie i wygląd pacjenta, przywracając naturalne funkcje jedzenia oraz mówienia. Protezy tradycyjne (częściowe lub całkowite) mają kilka wad, które zmuszają pacjentów do poszukiwania alternatyw. Najczęściej wymienianymi problemami z jakimi spotykają się pacjenci to: „luźna” proteza, która ma tendencje do przesuwania się lub wypadania oraz brak komfortu, wynikający z odkształcania się dziąseł wraz upływem czasu. Często problemy te przeradzają się w utratę pewności siebie oraz wstydu pacjenta przed spotkaniem lub posiłkiem z rodziną i znajomymi.
  • Alternatywą rozwiązującą wszystkie wady tradycyjnej protezy są specjalne protezy „oparte” na implantach. Pacjentom nieposiadającym swoich naturalnych zębów, po wszczepieniu implantów tworzy się indywidualną, wygodną i naturalnie wyglądającą protezę przymocowaną tak aby eliminować przesuwanie i wypadanie. U pacjentów, którzy nadal posiadają naturalne zęby, można zastosować inne formy leczenia obejmujące – implanty, mosty lub kombinację obu.

Co to są implanty?

Implantem nazywamy odpowiednik korzenia, który jest wszczepiony na miejsce usuniętego zęba. Implant łączy się z kością i stanowi filar do założenia korony zęba. Implantologia umożliwia uzupełnienie jednego bądź kilku braków zębowych. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ implant spełnia wszystkie funkcje, odtwarzając naturalny ząb. Dodatkowo charakteryzuje się wysoką estetyką.

Po jakim czasie od wszczepienia implantu będę miał ząb w jamie ustnej?

To najczęściej zadawane pytanie przez Pacjentów – należy pamiętać, że każdy Pacjent traktowany jest indywidualnie a długość jego leczenia zależy od wielu czynników. Proces wszczepienia implantu to niezwykle precyzyjny zabieg, w zależności od budowy i struktury kości do obciążenia implantu koroną należy odczekać 4 – 6 miesięcy jest to okres, w którym dochodzi do integracji implantu z kością.

nowoczesna stomatologia

Tworzymy zespół wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

stałych klientów od 3 lat
pacjentów przyjętych tygodniowo
satysfakcji naszych pacjentów
zaangażowania