Diagnostyka

TWÓJ STOMATOLOG

Altom Clinic

AltomClinic proponujemy pełną diagnostykę – dokładne badanie jamy ustnej przy użyciu kamery wewnątrzustnej, lup stomatologicznych jak i mikroskopu.
Dla jeszcze bardziej precyzyjnej oceny stanu uzębienia zalecana jest diagnostyka radiologiczna, którą mamy do dyspozycji – tomografia komputerowa 3D, RTG punktowe, pantomograficzne oraz cefalometryczne. Na podstawie zebranych informacji – bezpośredniego badania jamy ustnej, zdjęć wewnątrzustnych oraz zdjęć radiologicznych jesteśmy wstanie zaproponować plan leczenia oraz indywidualną wycenę proponowanych zabiegów.

Zdjęcia  RTG  pantomograficzne

Wykonywanie tego rodzaju zdjęcia należny  do naszych podstawowych badań diagnostycznych.Każdy Pacjent który zgłasza się do nas na leczenie ma wykonywane badanie wewnątrzustne, którego dopełnieniem jest RTG pantomograficzne. Pozwala ono na ocenę poziomu kości, określenie  głębokości i szczelności  dużych wypełnień, ułożenia korzeni zębów które jest niezbędne np. przy ekstrakcjach.
Ukazuje również próchnice powierzchni stycznych zębów, często nie zauważalną podczas badania wewnątrzustnego.

Zdjęcie RTG cefalometryczne

Ten rodzaj zdjęcia wykonuje się u Pacjentów  rozpoczynających przygodę z ortodoncja. To pierwsze badanie Pacjentów, którzy będą poddawani badaniu ortodontucznemu. Jest to RTG czaszki w pozycji bocznej. Na podstawie takiego badania ortodonta dokonuje niezbędnych pomiarów, które pozwalają na zaplanowanie leczenia ortodontycznego oraz monitorowanie postępów leczenia.

3D czyli tomografia komputerowa – CBCT

Takie badanie można wykonać dla całości szczęki i żuchwy lub tylko częściowo np. kilku zębów obok siebie. Obraz 3D które ukazuje nam tomografia komputerowa szczęki i żuchwy pozwala na dokładne ocenienie poziomu kości, przebiegu zatok szczękowych, dzięki temu jesteśmy w stanie zaplanować pracę chirurgiczne takie jak wszczepienie implantów, podniesienie dna zatoki, regenerację kości.

Punktowa tomografia wykonana w najwyższej jakości obrazu HR, najczęściej w przypadku zębów leczonych  kanałowo, pozwala nam na ocenienie przebiegu kanałów korzeniowych w zębie. Ponadto, w trudnych przypadkach chirurgicznych kiedy mamy do czynienia z zatrzymanym zębem mądrości jesteśmy w stanie ocenić jego położenie i zaplanować zabieg.

nowoczesna stomatologia

Tworzymy zespół wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

stałych klientów od 3 lat
pacjentów przyjętych tygodniowo
satysfakcji naszych pacjentów
zaangażowania