Nowoczesne technologie

TWÓJ STOMATOLOG

Nowoczesne technologie i najwyższa jakość usług

W AltomClinic wykorzystujemy najnowsze dostępne technologie oraz najwyższej jakości sprzęt medyczny.

Skaner wewnątrzustny najnowszej generacji


To niewielkie urządzenie cyfrowe, które pozwala na otrzymanie modelu 3D jamy ustnej na ekranie monitora w zaledwie kilka sekund. Otrzymujemy precyzyjny, dokładny i kolorowy obraz dzięki któremu, możliwe jest oglądanie i analiza zębów z każdej strony. Podczas skanowania jamy ustnej Pacjenta, na ekranie monitora ukazuje się model 3D szczęki i żuchwy – możemy wtedy szczegółowo omówić wspólnie z Pacjentem przebieg jego leczenia i wspólnie o nim zadecydować o dalszych jego etapach. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia diagnostykę oraz trafne rozpoznanie problemów z naszymi zębami oraz dziąsłami. Komputerowy model 3D może być od razu eksportowany do dowolnej pracowni protetycznej.
Skaner w Altom Clinic wykorzystywany jest przede wszystkim w ortodoncji oraz protetyce.

Kamera wewnątrzustna MYRAY


W Altom Clinic stosujemy kamerę wewnątrzustną, która obecnie jest niezastąpiona w dokumentacji medycznej pacjenta. Wysokiej jakości obraz przesyłany do monitora LCD stwarza możliwość dokładnego przeglądu stanu zębów i pokazania ich pacjentowi co sprawia, że jest pomocnym narzędziem edukacyjnym dla pacjenta i pozwala lepiej zrozumieć diagnozę i plan leczenia.
W AltomClinic przedstawiamy Pacjentom stan zębów przed i po leczeniu.

Wirówka PRF Duo Quattro


Wirówka to urządzenie do otrzymywania różnych frakcji fibryny bogatopłytkowej – A-PRF+, i-PRF oraz innych. Są one autogennym materiałem, wykorzystującym naturalną regenerację wspomaga i przyśpiesza gojenie tkanek. Wirówka pozwala otrzymać frakcje w prosty i szybki sposób – podczas jednej wizyty pacjenta w gabinecie. Jest wykorzystywana głównie w chirurgi stomatologicznej i medycynie estetycznej.
Dzięki niej możemy poprawić gojenie rany po zabiegu usunięcia zęba czy wykonać zabieg odmładzający na twarz, szyję czy dekolt.

Mikroskop stomatologiczny


Mikroskop stomatologiczny wykorzystywany jest najczęściej podczas leczenia kanałowego przez lekarza endodontę. Praca z mikroskopem pozwala na przybliżenie optyczne leczonego miejsca nawet 25 krotne, co umożliwia leczenie nawet bardzo skomplikowanych przypadków – zagiętych kanałów korzeniowych, odnajdywanie dodatkowych kanałów lub usuwanie złamanych narzędzi w kanałach. Leczenie kanałowe pod mikroskopem odbywa się najczęściej na jednej wizycie i jest bardzo dokładnym leczeniem, często uchroni nas przed przedwczesną utratą zęba. Pozwala na przeprowadzenie bardzo precyzyjnego leczenia.

Bezbolesne znieczulenie komputerowe- Sleeper One


Bezpieczne i komfortowe dla Pacjenta znieczulenie komputerowe różni się od  tradycyjnego przede wszystkim szybkością podawania środka znieczulającego. 4 tryby pracy pozwalają na odpowiednie dobranie prędkości i ciśnienia do każdego typu znieczulenia tak, aby wchłaniał się równomiernie i niwelował uczucie nieprzyjemnego rozpierania tkanek wokół zęba. W taki sposób podane znieczulenie zaczyna działać już po kilku minutach.
W Altom Clinic oferujemy komfortowe znieczulenie komputerowe z użyciem nowoczesnego systemu Sleeper One.

Generator ozonu Humadent


Leczenie ozonem to metoda zwalczania – dezaktywacji 99,8% wirusów, grzybów, bakterii.
W stomatologii pozwala na leczenie opryszczki, aft, urazów protetycznych i ortodontycznych, leczenie kieszonek dziąsłowych, przyśpiesza gojenie rany po ekstrakcji, działa również przeciwbólowo. W Altom Clinic wykorzystujemy wysokiej klasy sprzęt jakim jest generator ozonu Humadent, który generuje czysty ozon medyczny z tlenu medycznego, w porównaniu do innych urządzeń generujących ozon z powietrza, ozon z Humadent jest pięciokrotnie bardziej wydajny i działa już po kilkunastu sekundach od podania ozonu w miejsce wymagające leczenia. Leczenie jest bezbolesne i komfortowe.


Air Flow Prophylaxis Master


W AltomClinic przeprowadzamy oczyszczanie skalerem ultradźwiękowym oraz piaskarką Air-Flow Prophylaxis Master. Zaletą nowoczesnego sprzętu do higienizacji jamy ustnej jakim jest EMS Air Flow Prophylaxis Master jest:
– bezbolesne usuwanie złogów nazębnych,
– dokładność zabiegu,
– możliwość wykonania pełnego wybielania bezpośrednio po czyszczeniu,
– zminimalizowanie inwazyjności zabiegu dzięki czemu nadwrażliwość zębów oraz dyskomfort jest zredukowany do minimum.
Jako jeden z nielicznych gabinetów możemy pochwalić się stosowaniem takiego sprzętu przy zabiegu higienizacji

Lampa do wybielanie zębów metodą BlackOne® ARCUS


W Altom Clinic wybielanie zębów  wykonujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik, w tym również z wykorzystaniem profesjonalnej lampy do wybielania BlancOne ARCUS. Ta technika jest jedną z najbezpieczniejszych form wybielania a rezultat wybielania jest widoczny tego samego dnia. BlancOne zaliczany jest do najbardziej innowacyjnych systemów wybielania zębów. Wykorzystuje on technologię fotochemiczną, która umożliwia obniżenie czasu naświetlania, oraz stężenia używanego materiału wybielającego. Pozwala to na uniknięcie skutków niepożądanych, takich jak nadwrażliwość, czy uszkodzenia szkliwa, które mogą wystąpić stosując inne techniki wybielania zębów.
 Zalety stosowania:
– jedna z najbezpieczniejszych  form wybielania
– nie występuje nadwrażliwość zębów
– nie uszkadza szkliwa po zabiegu nie ma konieczności stosowania białej diety, jedynie należy powstrzymać się od spożywania posiłków i napojów przez okres 2 godzin oraz nie palić przez 6 godzinZdjęcia  RTG  pantomograficzne


Wykonywanie tego rodzaju zdjęcia należny do naszych podstawowych badań diagnostycznych.Każdy Pacjent który zgłasza się do nas na leczenie ma wykonywane badanie wewnątrzustne, którego dopełnieniem jest RTG pantomograficzne. Pozwala ono na ocenę poziomu kości, określenie głębokości i szczelności dużych wypełnień, ułożenia korzeni zębów które jest niezbędne np. przy ekstrakcjach.
Ukazuje również próchnice powierzchni stycznych zębów, często nie zauważalną podczas badania wewnątrzustnego.

Zdjęcie RTG cefalometryczne


Ten rodzaj zdjęcia wykonuje się u Pacjentów rozpoczynających przygodę z ortodoncja. To pierwsze badanie Pacjentów, którzy będą poddawani badaniu ortodontucznemu. Jest to RTG czaszki w pozycji bocznej. Na podstawie takiego badania ortodonta dokonuje niezbędnych pomiarów, które pozwalają na zaplanowanie leczenia ortodontycznego oraz monitorowanie postępów leczenia.

3D czyli tomografia komputerowa – CBCT


Takie badanie można wykonać dla całości szczęki i żuchwy lub tylko częściowo np. kilku zębów obok siebie. Obraz 3D które ukazuje nam tomografia komputerowa szczęki i żuchwy pozwala na dokładne ocenienie poziomu kości, przebiegu zatok szczękowych, dzięki temu jesteśmy w stanie zaplanować pracę chirurgiczne takie jak wszczepienie implantów, podniesienie dna zatoki, regenerację kości.

Punktowa tomografia wykonana w najwyższej jakości obrazu HR, najczęściej w przypadku zębów leczonych  kanałowo, pozwala nam na ocenienie przebiegu kanałów korzeniowych w zębie. Ponadto, w trudnych przypadkach chirurgicznych kiedy mamy do czynienia z zatrzymanym zębem mądrości jesteśmy w stanie ocenić jego położenie i zaplanować zabieg.nowoczesna stomatologia

Tworzymy zespół wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

stałych klientów od 3 lat
pacjentów przyjętych tygodniowo
satysfakcji naszych pacjentów
zaangażowania