Medycyna estetyczna

TWÓJ STOMATOLOG

Altom Clinic

Kwas hialuronowy – zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego służą do wypełnienia zmarszczek, dodawania objętości twarzy (np. policzków), modelowanie czerwieni wargowej czy linii żuchwy. Są to preparaty zawierające naturalnie występujący składnik skóry – kwas hialuronowy. Podawane są w postaci żelu igłą lub kaniulą (tępa igła- zabieg jest jeszcze bardziej bezpieczny i praktycznie bezbolesny).

Dostępne są preparaty o dużej gęstości, które służą do modelowania twarzy. Popularnym zabiegiem jest tzw. miękki lifting twarzy, którego celem jest przywrócenie trójkąta młodości.

Preparaty o średniej gęstości sprawdzają się przy wypełnienia zmarszczek np. bruzd nosowo-wargowych czy do nadawania konturu i objętości czerwieni wargowej.

Istnieją również preparaty tzw. SkinBoosters, które idealnie sprawdzą się przy zmarszczkach palacza, kurzych łapkach czy dla ogólnego nawilżenia skóry np. policzków.

źródło: Restylane.com, użyte preparty Restyalne Vital i Vital Light


Mezoterapia igłowa – w AltomClinic do zabiegów mezoterpaii stosujemy preparaty firmy Hyalulal – XelaRederm, Electri, które zawierają nieusieciowany kwas hialuronowy oraz bursztynowy i służą do redermalizacji skóry. Zabieg mezoterapii polega na podawaniu małych depozytów preparatu w niewielkich odstępach na całym obszarze poddawanemu zabiegowi.

Oczekiwany efekt to:

  • rozjaśnienie skóry oraz cieni pod oczami
  • nawilżenie
  • ujędrnienie skóry
  • spłycenie zmarszczek
  • nadanie skórze blasku

Dla lepszego efektu zabieg może być łączony z peelingiem chemicznym, który wnika w mikronakłucia zwiększając działanie preparatu do iniekcji.

Zalecane jest przeprowadzenie zabiegów trzykrotnie w odstępach dwutygodniowych.

Zabieg z użyciem produktów Xela Rederm czy Electri charakteryzuje krótki czas rekonwalescencji.

Stymulatory tkankowe

Są to preparaty, które zawierają między innymi aminokwasy, kwas hialuronowy czy polinukleotydy. Działanie ich polega na stymulacji skóry do regeneracji i produkcji kolagenu i elastyny. Efektem podania stymulatorów tkankowych są: lifting, działanie antyoksydacyjne oraz nawilżające. Pierwsze zmiany skóry po zabiegu widoczne są po kliku tygodniach, ale przebiegają w sposób naturalny bez zmiany rysów i kształtu twarzy oraz są długotrwałe.

Osocze bogatopłytkowe

Inaczej PRP (platelet rich plasma) jest to preparat krwiopochodny pozyskiwany z własnej krwi pacjenta po odwirowaniu. Tak uzyskane osocze bogate jest w płytki krwi oraz czynniki wzrostu (growth factors -GF), które uczestniczą w procesach regeneracji tkanek. PRP wykorzystywane jest w medycynie estetycznej w leczeniu łysienia jak i w celu regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni.

Możliwe jest uzyskanie frakcji bogatej we włóknik, który pozwala na nieznaczne wypełnienie tkanek, co sprawdza się bardzo dobrze dla celów regeneracji i nawilżenia czerwieni wargowej czy wypełnienia doliny łez.

Zabieg jest naturalny i bezpieczny. Zalecane jest wykonanie serii zabiegów dla pełnego efektu.

Nici PDO

Są to syntetyczne włókna z polidioksanonu. Jest to substancja, którą wykorzystuje się od wielu lat do produkcji szwów chirurgicznych. Można ją zaliczyć do stymulatorów tkankowych, gdyż nić PDO po wprowadzaniu do skóry tworzy rusztowanie i stymuluje ją do silnej produkcji kolagenu (już od 14 dnia ) a proces ten trwa do jej całkowitego rozpuszczenia czyli 9-12 miesięcy. Efekt zabiegu utrzymuje się około dwóch lat.

Nici mogą być wykorzystywane do rewitalizacji – są to cienkie nici – mono, które wprowadza się np. w okolicy oka. Charakteryzują się one szczególną łatwością implantacji i krótkim czasem rekonwalescencji po zabiegu. Kolejny rodzaj nici tzw. screw może służyć również do regeneracji zmarszczek. Istnieją również tzw. nici haczykowe, które służą do liftingu twarzy.

źródło: Crystal Aesthetic

Botoks – Azzalure

Jest to zabieg przy użyciu toksyny botulinowej typu A. Botoks stosowany jest w medycynie od wielu lat- pierwotnie w neurologii, później znalazł także zastosowanie w medycynie estetycznej. Dlatego jest to zabieg bezpieczny a preparat dobrze przebadany. Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu w sposób całkowicie odwracalny połączenia nerwu z mięśniem. Efektem tego działania jest relaksacja mięśnia i wygładzenie zmarszczek mimicznych. Idealnie sprawdza się przy wygładzaniu zmarszczek poprzecznych czoła, lwiej zmarszczki, kurzych łapek. Pomocny jest też w stomatologii przy likwidacji uśmiechu dziąsłowego czy leczeniu bruksizmu. Botoks ma również zastosowanie w leczeniu nadpotliwości – pach, dłoni i stóp.

Powyżej efekt działania botoksu. Oba zdjęcia wykonano w pozycji unoszenia brwi. Pierwsze przed zabiegiem, drugie dwa tygodnie po zabiegu.

nowoczesna stomatologia

Tworzymy zespół wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

stałych klientów od 3 lat
pacjentów przyjętych tygodniowo
satysfakcji naszych pacjentów
zaangażowania