Periodontologia

TWÓJ STOMATOLOG

Altom Clinic

Periodontologia

Ten dział stomatologii zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób dziąseł i pozostałych tkanek otaczających zęby czyli przyzębia. Zdrowe dziąsła i błony śluzowe to podstawa zdrowego uśmiechu. Lekarz periodontolog kompleksowo bada ogólny stan zdrowia jamy ustnej, błony śluzowej i tkanki przyzębia.

W jakich dolegliwościach pomoże lekarz periodontolog?

  • Odsłonięte szyjki zębowe.
  • Nadwrażliwość zębów.
  • Suchość w jamie ustnej lub nieprzyjemny zapach z ust.

Jeśli dokucza Ci którykolwiek z powyższych problemów – zgłoś się na konsultację do periodontologa. Tego typu dolegliwości mogą być oznaką choroby przyzębia.

To właśnie lekarz periodontolog przychodzi z pomocą, kiedy zaczynają krwawić dziąsła i zaczyna się ruchomość zębów. Są to objawy świadczące o rozwijającej się paradontozie. Zabiegi takie jak regeneracja kości, pokrycie recesji dziąsła mogą uchronić zęby przed usunięciem.

W przypadku metamorfozy uśmiechu czy głębokiego zniszczenia poddziąsłowego zęba, czasami należy usunąć nadmiar dziąsła i kości w celu osiągnięcia idealnej estetyki lub możliwości odbudowy zęba. Jest to zabieg wydłużenia korony klinicznej, który rownież przeprowadza lekarz periodontolog.

nowoczesna stomatologia

Tworzymy zespół wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

stałych klientów od 3 lat
pacjentów przyjętych tygodniowo
satysfakcji naszych pacjentów
zaangażowania
Joanna Banach-Skowronek – ZnanyLekarz.pl