Ortodoncja

TWÓJ STOMATOLOG

Altom Clinic

Ortodoncja

Ta dziedzina stomatologii kojarzona jest zwykle z prostowaniem zębów. Jednak obecnie dziedzina ta zajmuje się również leczeniem dysfunkcji narządu żucia. Leczenie ortodontyczne przeznaczone jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dzięki niemu następuje poprawa estetyki uśmiechu, wyleczenie wad zgryzu jak i usunięcie nieprawidłowości w uzębieniu. Czasami jest też wstępem do leczenia protetycznego czy implantologicznego. Prawidłowo prowadzone leczenie ortodontyczne likwiduje przeciążenie i stłoczenie zębów, oraz wpływa na poprawę wymowy i przywraca piękny i estetyczny uśmiech.

Niewłaściwe ułożenie zębów może:

  • być uwarunkowane genetycznie
  • mieć charakter nabyty
  • przyczyniają się do tego szkodliwe nawyki takie jak długotrwałe ssanie smoczka, ssanie palca, oddychanie przez usta, niewłaściwe układanie główki w okresie niemowlęcym
  • wynikiem jednoczesnego uwarunkowania czynników genetycznych oraz środowiskowych

Jak wyglądają wizyty u Ortodonty w Altom Clinic ?

Naszym nadrzędnym celem jest holistyczne podejście do Pacjenta. W tym celu podczas pierwszej wizyt w gabinecie lekarz, oprócz rozmowy dotyczącej oczekiwań Pacjenta, przeprowadza badanie podmiotowe i przedmiotowe ze szczególnym uwzględnieniem stawów skroniowo- żuchwowych. Na pierwszej wizycie pobieramy wyciski pod modele diagnostyczne, a także przeprowadzamy diagnostykę obejmującą zdjęcie pantomograficzne, cefalometryczne, w razie potrzeby poszerzone o tomografię komputerową szczęki, żuchwy lub stawów skroniowo- żuchwowych, a także rejestrację zgryzu w centralnej relacji. Po wstępnym badaniu, Pacjent może być poproszony o wykonanie dodatkowych badań u laryngologa, logopedy lub fizjoterapeuty, bez których niemożliwe staje się postawienie ostatecznej diagnozy. Po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji oraz analizie wykonanych badań, lekarz przygotowuje dla Pacjenta plan leczenia ortodontycznego w formie pisemnej wraz z kosztorysem i przedstawia go na drugiej wizycie. W ten sposób możliwa jest rozmowa o zaletach i wadach, najbardziej satysfakcjonującej dla obu stron metody leczenia, w ten sposób rozwianie wątpliwości nurtujących Pacjenta.

Jak często przychodzimy na wizyty kontrolne z aparatem ortodontycznym ?

Częstotliwość wizyt kontrolnych jest uzależniona od typu aparatu, który mamy założony. W zależności od rodzaju aparatu odległość czasowa między wizytami waha się w przedziale między 4-6 tygodni,na takiej wizycie kontrolujemy przebieg leczenia, wymieniamy łuki, oraz ligatury ( kolorowe gumeczki ).

Należy pamiętać, że zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej w trakcie leczenia ortodontycznego jest warunkiem niezbędnym leczenia i może stać się podstawą do jego przerwania. Żeby temu zapobiec W Altom Clinic nad utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej u każdego Pacjenta czuwa nasza wykwalifikowana higienistka stomatologiczna, która jak nikt inny wyjaśni, pokaże, wytłumaczy, jak radzić sobie na co dzień z czyszczeniem aparatu oraz dobierze odpowiednie do tego instrumentarium( szczotki, szczoteczki, nici). Co około 3 miesiące przeprowadza wizyty higienizacyjne, na których kontroluje postępy Pacjenta i ewentualnie koryguje drobne błędy, tak aby, po zakończonym leczeniu ortodontycznym, cieszyć się pięknymi i zdrowym uśmiechem.

W leczeniu ortodontycznym wykorzystujemy aparaty stałe oraz ruchome.

nowoczesna stomatologia

Tworzymy zespół wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

stałych klientów od 3 lat
pacjentów przyjętych tygodniowo
satysfakcji naszych pacjentów
zaangażowania