Czy usuwanie kamienia nazębnego może być bezbolesne?
Kiedy powinniśmy zgłosić się na wizytę do higienistki stomatologicznej?


Nasze dziąsła dają Nam o tym znać – mówi Marta Nowak Higienistka Stomatologiczna w Altom Clinic w Biedrusku.
Na wizyty profilaktyczne powinniśmy zgłaszać się co najmniej raz w roku, lub częściej – kiedy zaczynają krwawić dziąsła lub stają się wrażliwe podczas szczotkowania zębów.
Niestety, wielu Pacjentów kojarzy taką wizytę z nieprzyjemnymi doznaniami. Tradycyjny scaling czy piastowanie potrafi sprawić ból, do tego stopnia, że pacjent chce szybko zejść z fotela. W Altom Clinic mamy na to sposób, a właściwie odpowiedni nowoczesny sprzęt – AIR FLOW PROPHYLAXIS MASTER. Urządzenie to daje Nam możliwość przeprowadzenia zabiegu na najwyższym poziomie – dokładnie i jednocześnie bezboleśnie. Jak to możliwe? Narzędzie to usuwa osady i kamień nazębny, ograniczając potrzebę użycia narzędzi ręcznych i elektrycznych. Pozwala na przeprowadzenie minimalnie inwazyjnego scalingu z możliwością regulacji temperatury irygacji. Dzięki temu pacjent czuje się bardziej komfortowo, a zabieg jest bezbolesny.

Ponadto, w Altom Clinic stosujemy terapię GBT czyli higienizację połączoną z nauką prawidłowego szczotkowania zębów. Protokół GBT – Guided Biofilm Therapy to unikalne rozwiązanie wspomagające zapobieganie próchnicy, profilaktyce chorób przyzębia i leczeniu podtrzymującym. Wizyta polega na wybarwieniu płytki nazębnej, instruktażu higieny jamy ustnej, a następnie przeprowadzeniu higienizacji. Zabieg higienizacji polega na piaskowaniu bardzo delikatnym i minimalnie inwazyjnym piaskiem PLUS, którym możemy wykonać zabieg nad i poddziąsłowo oraz w okolicach koron, mostów i implantów. Następnie wykonujemy scaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Tutaj kolejna nowość! System NO PAIN dopasowuje moc ultradźwięków do powierzchni oczyszczanych zębów, a system podgrzewania wody, sprawia, że nie podrażniamy szyjek zębowych zimną wodą przez co zabieg staje się dla Pacjenta bardziej komfortowy i przyjemny.
Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie poprawić stan jamy ustnej Naszych Pacjentów jednocześnie przeprowadzając wizyty bezboleśnie.

Zapraszamy na wizyty do Altom Clinic