Profilaktyka stomatologiczna

TWÓJ STOMATOLOG

Altom Clinic

Higienizacja

Dla zdrowia jamy ustnej bardzo ważne jest regularne oczyszczanie zębów z kamienia oraz osadów nazębnych. W AltomClinic przeprowadzamy oczyszczanie skalerem ultradźwiękowym oraz piaskarką Air-Flow Prophylaxis Master. Przy każdym zabiegu higienizacyjnym wykwalifikowany personel udziela porad w zakresie produktów do higieny jamy ustnej. Zaletą nowoczesnego sprzętu do higienizacji jamy ustnej jakim jest EMS Air Flow Prophylaxis Master jest bezbolesne usuwanie złogów nazębnych, dokładność zabiegu oraz możliwość wykonania pełnego wybielania bezpośrednio po czyszczeniu.
Minimalnie inwazyjny zabieg sprawia również, że nadwrażliwość zębów oraz dyskomfort jest zredukowany do minimum.

Kamień nazębny, a osad

Przyczyną występowania kamienia na zębach jest nieregularne bądź niedokładne szczotkowanie zębów. Jeśli płytka nazębna nie jest cyklicznie usuwana za pomocą szczotkowania, przeistacza się w kamień, który może zostać usunięty tylko podczas higienizacji w gabinecie dentystycznym. Osad natomiast osadza się na zębach, gdy spożywamy silnie barwiące płyny (kawa, herbata), pokarmy lub palimy papierosy. To powoduje utratę naturalnego kolorytu na rzecz ciemnych i nieestetycznych plam, a z czasem może być zaczątkiem dla zmian próchnicowych. Osad da się usunąć również dzięki higienizacji. Dzięki temu szkliwo odzyskuje naturalną barwę.

Przebieg higienizacji:

  • skaling – polega na usunięciu z zębów kamienia podczas higienizacji; dentyści oraz higienistki stomatologiczne wykorzystują do tego skaler ultradźwiękowy.
  • piaskowanie – pozwala na zlikwidowanie osadu oraz przebarwień powstałych wskutek spożywania pewnych pokarmów lub palenia tytoniu; zęby są czyszczone przy pomocy powietrza pod ciśnieniem przez mieszankę drobin czyszczących połączonych z wodą.
  • fluoryzacja – zmniejsza nadwrażliwość szyjek zębowych, a szkliwo staje się mocniejsze i mniej narażone na powstawanie próchnicy.

Wybielanie zębów

Metody wybielania zębów:

Wybielanie gabinetowe Blanc One Click

Metoda wybielania Blanc One Click wykonywana jest w gabinecie stomatologicznym przy użyciu preparatu do szybkiego wybielania. Metoda ta dedykowana jest dla osób, które chcą szybko i bezboleśnie uzyskać biały uśmiech. Zabieg ten trwa około 10 min i wykonuje się go po higienizacji stomatologicznej. Tą metodę wybielania poleca się szczególnie osobom które nigdy nie miały jeszcze wybielanych zębów, bądź obawiają się nadwrażliwości pozabiegowej. Podczas zabiegu nie ma konieczności zabezpieczenia dziąseł.

Wybielanie gabinetowe Blanc One Touch

Metoda wybielania Blanc One Touch to proces wybielania zębów który przeprowadza się w gabinecie stomatologicznym przy użyciu preparatu do szybkiego wybielania. Cały zabieg odbywa się podczas trzech sesji, każda po 8 min. Preparat BlancOne® TOUCH charakteryzuje się niskim stężeniem nadtlenku karbamidu dzięki czemu nie stanowi żadnego zagrożenia dla zębów i może być bezpiecznie stosowany nawet 1-2 razy w ciągu roku pod nadzorem personelu stomatologicznego. Podczas zabiegu nie ma konieczności zabezpieczenia dziąseł. W obu przypadkach stosowania preparatów Blanc One Click i Blanc One Touch konieczne jest użycie specjalnie dedykowanej lampy.

Wybielanie gabinetowe preparatem Opalescence Boost

Stosowany preparat Opalescence Boost umożliwia wybielenie zębów w ciągu jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym szybko i bezpiecznie, bez użycia nakładek. Opalescence Boost jest aktywowanym chemicznie, 40% żelem do profesjonalnego wybielania i odbarwiania tkanki zębowej w gabinecie stomatologicznym. Chemiczna aktywacja Opalescence Boost umożliwia osiągnięcie maksymalnej efektywności środka wybielającego, a dodatkowa aktywacja światłem nie jest konieczna. Dzięki neutralnemu pH (7,0) i maksymalnej aktywności utleniającej jest wysoce efektywny i jednocześnie nie uszkadza szkliwa. Podczas wizyty zabezpieczane są dziąsła, policzki oraz wargi przed niepożądanym działaniem żelu wybielającego. Proces polega na nałożeniu preparatu na zęby 3 sesje po 10-15 minut

Nakładkowe wybielanie zębów przy użyciu żelu Opalescence

Jak sama nazwa wskazuje, ta metoda wybielania odbywa się przy użyciu nakładek nazębnych oraz bezpiecznego specjalistycznego preparatu wybielającego w postaci przeźroczystego i gęstego żelu o przyjemnym miętowym, melonowym lub neutralnym smaku oraz zapachu. Dzięki wzbogaceniu żelu o nadtlenek karbamidu, azotan potasu i fluor, zwiększony jest komfort kuracji poprzez eliminację bądź zauważalne ograniczenie nadwrażliwości zębów podczas wybielania. Nakładki wykonywane są w laboratorium dla pacjenta, dzięki czemu są bardzo szczelne i minimalizuje się ryzyko podrażnienia dziąseł w czasie wybielania. Nakładki i żel pacjent otrzymuje do użytku domowego i stosuje preparat na noc.

Marta Nowak – ZnanyLekarz.pl

nowoczesna stomatologia

Tworzymy zespół wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

stałych klientów od 3 lat
pacjentów przyjętych tygodniowo
satysfakcji naszych pacjentów
zaangażowania