Natura w medycynie estetycznej?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej często kojarzą się nam ze sztucznym poprawianiem urody, nadmierną korekcją ust czy policzków. Niestety niesłusznie. Media społecznościowe kreują przerysowane wizerunki, zniechęcając do zabiegów, które pozwalają zadbać o zdrowie i urodę, jednocześnie odejmując lat. Istnieją zabiegi, w których używane są preparaty oparte na naturalnych składnikach lub wykorzystują materiał pobrany bezpośrednio od pacjenta.

O jakich zabiegach mowa?
Jednym z nich jest regeneracja skóry przy użyciu osocza bogatopłytkowego. Lekarz przed zabiegiem pobiera krew, która zostaje odwirowana. Uzyskujemy preparat bogaty w czynniki wzrostu, które mają działanie regeneracyjne oraz stymulują skórę do przebudowy m.in. syntezy kolagenu. Co to dla nas oznacza? Jest to idealny zabieg dla poprawy jędrności skóry, nawilżenia, zmniejszenia przebarwień. Może on być zastosowany w obrębie twarzy, szyi czy dekoltu.

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest również w terapii łysienia, ponieważ pobudza przejście mieszków włosowych ze stanu uśpienia do stanu aktywnego.

Przy odpowiednim odwirowaniu i uzyskaniu tzw. Liquid PRP mamy również możliwość lekkiego wypełnienia zmarszczek. Co najważniejsze nie ma ryzyka wykonania tak zwanej nadkorekcji i zmiany kształtu czy rysów twarzy. Oczywiście jak w każdej procedurze medycznej istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu. Dlatego przed, należy poinformować lekarza, wykonującego zabieg, o swoim stanie zdrowia i przyjmowanych lekach.

Kolejną grupą zabiegów są procedury wykonywane przy użyciu preparatów zawierających składnik również naturalnie znajdujący się w skórze m.in. bursztynian sodu. Jest to antyoksydant, który normalizuje mikrokrążenie w tkankach, pobudza syntezę białek strukturalnych, ma silne działanie utleniające. Idealnie sprawdzi się u osób ze skórą pozbawioną blasku, zniszczoną opalaniem, z przebarwieniami czy wymagającą ujędrnienia.

Najczęściej zalecane jest wykonanie serii zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych. Przeprowadzane są one w znieczuleniu, w technice mezoterapii igłowej lub przy zastosowaniu kaniuli zabiegowej (rozprowadzane pod skórą po wykonaniu jednego nakłucia na okolicę). Oba przytoczone zabiegi zarówno przy użyciu osocza, jaki zawierających bursztynian sodu nie powodują zmiany kształtu czy objętości twarzy. Ich celem jest przywrócenie naturalnego piękna, jędrności oraz blasku skóry.

Istotny jest również okres wykonywania danego zabiegu. Pora roku i intensywność promieni słonecznych mogą wpływać na efekt zabiegu. Dlatego też, warto skonsultować się z lekarzem i ustalić dogodny termin. Obecnie na rynku medycyny estetycznej Pacjenci mają szeroki wybór gabinetów oferujących usługi z medycyny estetycznej. Jednak warto wziąć pod uwagę kwalifikacje i ciężar odpowiedzialności osoby, która ten zabieg wykonuje.

Zapraszamy na konsultacje i wizyty do Altom Clinic.